Kalendár akcií na rok 2021

DUCHOVNÁ CESTA NA PATMOS JÚL 2021

 

Téma: Sloboda v prítomnom okamihu

Termín (bez cesty): 16.7. 2021 – 25.7. 2021 

Seminár začína v piatok 16.7.2021 o 10:00 a končí v nedeľu 25.7.2021 o 13:00.

Bude prebiehať v hotelovej spoločenskej miestnosti / resp. v záhrade vzhľadom na aktuálnu situáciu,

zvyčajne od 10:00-13:00 s prestávkami, alebo podľa dohody účastníkov.

Niekedy kurz prebieha aj na silových miestach ostrova.

Súčasťou býva celodenný výlet na ostrov Lipsy alebo spoločné návštevy jaskyne, kláštorov a pod. 

 

Lektor

Seminár vedie Dr. Nick Demetry, 

americký holistický psychiater, liečiteľ a učiteľ gréckeho pôvodu.

Viac o ňom sa dočítate TU

Tlmočenie do slovenčiny zabezpečené.

 

OSTROV PATMOS

Nie je typickou turistickou destináciou, takže ponúka skôr príjemnú, pokojnú, domácku atmosféru. Medzi hlavné turistické atrakcie patrí jaskyňa sv. Jána (Appokalypsi) a starobylý kláštor (Hora). 

Na ostrove silne cítiť prítomnosť energií sv. Jána, či už v jaskyni alebo aj na silových miestach v prírode, ktoré taktiež využívame na spoločné meditácie. Človek sa tu ľahšie dokáže spojiť so svojou Dušou, nájsť svoje smerovanie alebo novú víziu života.   

Na ostrove je viacero pláží.  Z hotela sú pešo prístupné 4 najbližšie kamienkové pláže (5-20 min chôdze) a niekoľko gréckych taverien cestou. Za poplatok možno prenajať lehátko a slnečník. Piesková pláž Psylli Amos je prístupná len pešo (cca1h cesty cez kopec, časť cesty možno prejsť autom/skútrom) alebo loďou zo Skaly. Je tam skvelá Taverna s najlepšími cukinovými guľkami, takže cesta sa určite oplatí.

Pláže v ostatných častiach ostrova sú dostupné taxíkom alebo autom/skútrom.

Počasie v lete býva stabilné – slnko, modrá obloha, teplo. Občas vietor. A veľa komárov – nezabudnite pribaliť repelent.

 

UBYTOVANIE

Hotel Joanna, Grikos, Patmos, http://www.hoteljoanna.com

V cene ubytovania je aj transfer z prístavu do hotela a späť. Ceny ubytovania sú od 38 EUR za osobu a noc, za príplatok je možné doobjednať raňajky.

Izby sú vybavené jednoduchým kuchynským kútom s možnosťou prípravy stravy (chladnička, dvojplatnička, rýchlovarná kanvica, základný riad), samostatným WC so sprchovým kútom, balkónom, resp. posedením v záhrade, klimatizáciou a Wifi.  K dispozícii je tekutý dezinfekčný prostriedok, a antibakteriálne mydlo. Rúško na vyžiadanie.

 

DOPRAVA

Cesta na Patmos je zaujímavá, treba kombinovať lietadlo a loď. Niekedy býva celkom dobrodružná – berieme ju ako súčasť duchovného procesu, púte, na ktorú sa na Patmos vydávame. Väčšinou platí, že čím ťažšia cesta, tým objavnejší kurz????. Doprava je síce individuálna, ale často sa na letisku stretneme s ostatnými a cestujeme spolu. Takže aj keď idete prvýkrát nemusíte sa obávať. 

Lodné spojenie na Patmos je z Atén (nočný trajekt cca 8h), Rodosu (cca 7h), Samosu – prístav Pythagoreio ( cca 1,5h) alebo Kosu (cca 3,5h). 

Aktuálne možnosti dopravy sú závislé od ponuky letov a lodí v danej sezóne. Odlet väčšinou z Viedne alebo Budapešti, občas aj z Bratislavy. Na lodi sa dá kúpiť aj kajuta, takže najmä v prípade nočných plavieb je možné aj pohodlne prespať.  Lode sú veľké, zvyčajne sa dá dobre sedieť (aj spať) kdekoľvek. Vzhľadom na aktuálnu situáciu možno budú obmedzenia. Sú tam kaviarne a bary s občerstvením, niekedy aj reštaurácia, obchod so suvenírmi, vonkajšie paluby, kde sa dá tiež sedieť. 

Aktuálny lodný poriadok nájdete na https://www.go-ferry.com/. Letenky sa dajú nájsť klasicky cez Pelikán a ďalšie letenkové portály. Ubytovanie po ceste ak treba cez Booking.com.

Dopravu si buď môžete riešiť samostatne alebo prostredníctvom Kataríny Mikitovej z cestovnej kancelárie Carlson Wagonlit Travel, email: katarina@sky4u.sk, tel. +421 (0)2 52 96 40 45, mobil +421 (0)905 95 00 00,  fax +421 (0)2 52 92 31 90, Mlynske Nivy 48, 82105 Bratislava

Keď budete vedieť ako a kedy (dátum, čas) budete cestovať, dajte nám to prosím vedieť emailom na kurzy.nick@gmail.com, informujeme o tom hoteliera, aby vás vedel vyzdvihnúť v prístave v Skale.

 

 CENA 

185 Eur

zahŕňa

30 hodín prednášok, meditácií, cvičení

sprevádzanie počas spoločných výletov

 

Cena nezahŕňa ubytovanie, stravu, dopravu a tlmočenie.

Náklady  na tlmočníka sa rozpočítajú podľa počtu účastníkov.

 

Deti a rodinní príslušníci, ktorí sa nezúčastňujú seminára, seminárny poplatok ani poplatok za tlmočenie neplatia.

Deti sa môžu zúčastniť, ak sú schopné stráviť 3 hodiny počas semináru bez dozoru.

Pre menšie deti je potrebné zabezpečiť opatrovanie.

 

CHCEM SA PRIHLÁSIŤ   

Máte ďalšie otázky? Napíšte na na kurzy.nick@gmail.com